Yatırım ve Üretim Destekleri

Ülkenin ve dolayısıyla firmaların kalkınabilmesi için yatırımların artmasını teşvik amaçlı, her yıl milyonlarca lira destek verilmektedir.

Destek verilen sektörlere baktığımızda tarım, hayvancılık, turizm, üretim, hizmet, endüstri, ar-ge, yazılım, enerji ve benzerlerini görmekteyiz.

Hibe ve teşvikler tüm sektörleri, firmaları ve yatırımcıları ilgilendirmektedir. Bu anlamda teşvik ve hibelerden verimli olarak yararlanmak için başvuru ve proje esaslı destekleri takip etmek, kriterleri sağlamak ve zamanında başvurusunu yapmak gereklidir.

Firmaların kullanacağı desteklere Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından geliştirilen https://www.yatirimadestek.gov.tr/gelismis-arama üzerinden şu an tüm teşvik ve desteklere ulaşabilirsiniz.

Bu bağlantı ile bulunduğunuz lokasyon, sektörünüzle ilgili ve açık olan tüm çağrıları görebilir, ilgili başvuru dosyalarına ulaşabilirsiniz.

Yatırım ve üretime yönelik desteklerden bazıları yılın her dönem açık, bazıları ise belli bir dönem çağrı esaslı yayınlanıp ilgili sürede başvurunun yapılmasını gerektirmektedir.